Maluchy są szczególnie ciekawe świata. Poznają go intensywnie i z radością, nieustannie rozwijając umiejętności i wiedzę. Aby je wspomóc , warto dostarczać im zabawkę stymulującą oraz poszerzającą horyzonty. Do tego typu akcesoriów należą między innymi wielofunkcyjne stoliki dla dzieci.

Jak wybrać najlepszy? O różnych obliczach dziecięcego stolika opowiemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Edukacja czy zabawa ? do czego można wykorzystać popularne stoliki dla dzieci?

Większość stolików dla dzieci, oferowanych obecnie na rynku, pełni zróżnicowane role. Sprawdzają się do zabawy oraz jako skuteczne narzędzia dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych maluchów w różnym wieku.

Wielką popularnością cieszą się sensoryczne i interaktywne stoliki dla najmłodszych (już od pierwszego roku życia), wyposażone w szereg układanek, pozytywek i elementów ruchomych, dzięki którym dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, uczy się liter i cyfr oraz poznaje otaczający je świat niemal wszystkimi zmysłami.

Stoliki edukacyjne dla dzieci występują w wersjach tematycznych (np. farma, park, ocean itp.), które często wyposaża się w elementy grające i świecące. Dużą popularnością cieszą się także rozwiązania dwujęzykowe, oferujące gry dla najmłodszych w dwóch różnych językach.

Dla starszych dzieci produkuje się stoliki wielofunkcyjne o nieco prostszej formie. Mogą mieć szereg szufladek, do chowania ulubionych skarbów oraz przedmiotów do zajęć plastycznych (kredek, wielobarwnych soli i mas plastycznych). W naszej ofercie możecie także znaleźć stolik do zabawy klockami Lego.

Stoliczek edukacyjny dla dzieci sprawdza się jako wygodny mebel, który można postawić w pobliżu, dużego stołu, zapewniając maluchowi optymalne warunki do zabawy, spożywania posiłków lub nauki. Obecne w niektórych modelach szufladki oraz schowki wykorzystuje się także do przechowywania różnych zabawek. Dzięki temu, stoliczki stają się praktyczną szafką, porządkującą przestrzeń w pokoju dziecięcym, na tarasie lub w ogrodzie.