Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Istnieją takie części wyposażenia ogrodowego, które zazwyczaj pragniemy ukryć przed wzrokiem domowników oraz gości zapraszanych do przydomowej przestrzeni. Do najmniej lubianych a wciąż koniecznych elementów zalicza się oczywiście kosze na śmieci.

Czy jednak kosze zawsze muszą być tak bardzo wstydliwe? Poniżej pokażemy Wam, że wbrew pozorom kosz może prezentować się dobrze i równocześnie świetnie spełniać swoją podstawową funkcję.

Do czego potrzebujemy koszy na śmieci?

Pytanie może wydawać się trywialne. Wszyscy przecież wiemy, że kosze służą do przetrzymywania odpadów, które oczekują na wywóz przez służby komunalne.

Od pewnego czasu przepisy o odpadach uległy też zmianie i znacznemu rozbudowaniu. Obecnie musimy dbać o precyzyjne segregowanie wszystkich śmieci, wydzielając tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier oraz odpady biodegradowalne. Teoretycznie do każdego z nich potrzebujemy oddzielnego worka lub kosza.

Co zatem zrobić, żeby nasza przestrzeń ogrodowa nie straciła spójności wizualnej z powodu kilku nieciekawych i brzydkich pojemników na śmieci, ustawionych z konieczności koło domu.

Proste i powszechne rozwiązanie, czyli jak ukryć kosz na śmieci?

Utarło się, że kosze na śmieci trzeba chować tak, aby nie niszczyły spójności wizualnej całego ogrodu. Często obudowuje się je specjalnymi ściankami lub chowa w niewielkich, wolnostojących wiatach, które dodatkowo obsadza się drzewkami lub pnączami, aby jeszcze bardziej wtopić je w teren i ukryć przed wzrokiem ludzi.

Tak zakamuflowane pojemniki nie szpecą, osłania się je również przed deszczem, więc nie ulegają zabrudzeniu podczas jesienno-zimowej słoty.

W przypadku małych ogródków niekiedy trudno jednak wygospodarować wystarczającą, dodatkową przestrzeń na obudowany śmietnik. Wówczas możemy wyłącznie postawić niewielkie pojemniki. Okazuje się jednak, że w takiej sytuacji bynajmniej nie jesteśmy arbitralnie skazani na brzydki ogród.

Nowoczesne pojemniki na śmieci do ogrodu ? oczekiwania i zalety

Producenci koszy na śmieci coraz częściej zwracają uwagę na dopracowanie designu oferowanych pojemników. Mają one pięknie wpisywać się w przestrzeń, nie szpecić, a niekiedy nawet nawiązywać do pozostałych elementów wyposażenia, jeśli zdecydujemy się na zakup produktów z jednej linii stylistycznej. Świetnym tego przykładem jest kosz ogrodowy Baltimore, prosty i równocześnie elegancki.

Czym powinien wyróżniać nowoczesny pojemnik na śmieci do ogrodu? Oczywiście musi być w pełni funkcjonalny. Wielkość dopasowuje się do indywidualnych potrzeb domowników. Można znaleźć mniejsze rozwiązania lub kosze mieszczące więcej niż 120 litrów.

Wspomniany już Baltimore idealnie sprawdza się do segregowania odpadów. Ustawienie kilku koszy obok siebie, pozwala na wygodne i praktyczne rozdzielanie śmieci na konkretne typy. Co ciekawe pojemnik bez trudu możemy pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu rozróżniamy poszczególne rodzaje śmieci, co znacząco ułatwia przechowywanie ich.

Dobry pojemnik powinien być także szczelny, chroniąc nas przed nieprzyjemnych zapachem wydobywającym się z jego wnętrza. Zwróćmy uwagę na rodzaj zamknięcia. Warto postawić na rozwiązania, które utrudniają przypadkowe otwarcie pojemnika oraz dostanie się do wnętrza dzikich zwierząt.

Kosze ogrodowe są nieustannie narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Z tego względu powinny być wykonane z trwałych, odpornych surowców. Świetnie sprawdza się w tej roli tworzywo sztuczne, zwłaszcza polipropylen, odporny na wodę, zmiany temperatur oraz długofalową ekspozycję na promienie słoneczne.

Z drugiej strony pozostaje jeszcze kwestia estetyczna. Nowoczesne kosze, wykonane z trwałych materiałów, często nawiązują do pozostałych części wyposażenia ogrodowego. Możemy na przykład znaleźć produkty z polipropylenu z efektem rattanu lub drewna. Pięknie wkomponowują się w przestrzeń, stając się wręcz samodzielną dekoracją, która nie szpeci, a raczej idealnie wpisuje się w krajobraz.

W podobnym stylu można także dobrać pozostałe elementy użytkowe, jak na przykład szafy i skrzynie ogrodowe, służące do przechowywania rozmaitych przedmiotów, które zawsze chcemy mieć pod ręką w przydomowej przestrzeni. Dzięki temu tworzymy spójny stylistycznie ogród, o konkretnym, pięknym wyrazie i charakterze.